Canberra

Canberra  w Australii Jedną z głównych atrakcji miasta jest bez wątpienia New Parlament House przy Capital Hill, można obserwować na żywo obrady australijskiego parlamentu, cały obiekt jest udostępniony dla zwiedzających. Po nabyciu darmowych biletów.
Kolejna ciekawostka to zbudowany w centrum miasta zbiornik zaporowy Lake Burley  Griffin, uroku dodaje mu zbudowana na samym jego środku fontanna- jedna z największych na świecie- Capital Cook Memorial.

Miasto ma bardzo  ciekawą architekturę a na uwagę już na pewno zasługuje wieża Carillon ma ona aż 53 dzwony- prezent od rządu brytyjskiego. Miasto jest wkomponowane we wzgórza Wielkich Gór Wododziałowych. Rozrzucone w pofalowany terenie budowle najlepiej prezentują się z góry. Najlepsze punkty widokowe to okolice Mount Ainslie oraz Black Mountains.

Warte zobaczenia są również: Australijska Galeria Narodowa (Australia National Gallery), znajduje się tu ciekawa kolekcja sztuki aborygeńskiej; Narodowe Archiwum Filmów i Dźwięków (National Film and Sound Archive), gromadzone są tu najlepsze filmy australijskie; Narodowe Centrum Nauki i Techniki National Science and Technology Center), muzeum jest o tyle ciekawe , że można samemu uczestniczyć w niektórych prostych eksperymentach; i jeszcze jedno miejsce- Australia War Memorial są tam eksponowane pamiątki, które przetrwały wojny w jakich  uczestniczyli Australijczycy.

Do atrakcji turystycznych miasta można również zaliczyć festiwale , których w ciągu roku nie brakuje, m.in. Canberra festiwal w marcu towarzyszą mu przede wszystkim wydarzenia sportowe, wiosną jest to Floriade Spring festiwal, w tych dniach miasto tonie w kwiatach.