Sydney

Sydney w Australii W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje Sydney Opera Mouse, oryginalna architektura budynku obrazuje żagle okrętu. Tuż za nią mieści się Royal Botanic Garden, znajduje się w nim szczególne bogactwo tropikalnej roślinności. Od 1988r. dużą atrakcją turystyczną stał się odremontowany Darling Harbour, jedną z jego największych atrakcji jest Sydney Aquarium: przeźroczysty pleksiglasowy tunel pozwala na obserwację ryb mórz południowych.

Warto też wjechać windą na Sydney Tower-najwyższy budynek w Australii liczy 305m. wysokości, widok jaki rozpościera się na miasto zapiera dech w piersiach.

Jedna z najlepszych galerii sztuki na świecie to Art. Galery of New South Wales ( posiada ciekawą kolekcję sztuki azjatyckiej i aborygeńskiej). Obserwatorium Astronomiczne (Sydney Observatory), stwarzna m możliwość obejrzenia południowego nieba przez najnowsze i zabytkowe teleskopy.Najlepiej tam się wybrać w nocy. Na koniec muzeum morskie (National Martime Museum), Darling harbour, prezentuje historię światowej i australijskiej żeglugi. Tak samo jak w stolicy odbywa się tu wiele koncertów i festiwali. Są tu olbrzymie areny koncertowe(Entertiment Centre). Zmęczeni wielkomiejskim gwarem mogą wypocząć nad morzem. Do najsłynniejszych plaż należą:Bondi beach, Manly i Cooge. Szczególnie ta pierwsza jest doskonałym miejscem do surfowania, żeglowania i innych sportów wodnych.