Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg w bułgariiSłoneczny Brzeg jest położony w południowej części bułgarskiej riwiery Morza Czarnego. Najlepszym rozwiązaniem, aby dojechać do miasta jest skorzystanie z komunikacji miejskiej lub taksówek. W pobliżu ulokowane są dwa Aquaparki, gdzie przeżyjemy piękne chwile. Dodatkowo organizowane są skoki na bungee, jazda konna, jeśli udamy się na plaży możemy uprawiać nurkowanie, windsurfing oraz żeglarstwo. W pobliżu znajdziemy także szkołę jeździecką oraz tor gokartowy. Ponadto turyści mają do wyboru korty tenisowe, siatkówkę plażową i mini-golf.

Słoneczny Brzeg urzeka pięknymi,piaszczystymi plażami, które otoczone są wydmami o długości 6 km i 100 m szerokości. Jest to znakomite miejsce dla rodzin z dziećmi, znajduje się łagodne zejście do morza.
Dodatkowo znajdziemy szkoły dla miłośników gry w tenisa o różnym stopniu zaawansowania, także do ich dyspozycji są korty tenisowe. Nawet znajduje się pole do minigolfa.

Słoneczny Brzeg to największy turystyczny kurort bułgarski. O jego wyjątkowych walorach stanowi piękno plaż w tym rejonie Morza Czarnego oraz umiejscowienie w urokliwej zatoce otoczonej pasmem Gór Bałkańskich. Słoneczne Piaski mogą pochwalić się dobrym połączeniem z Burgas i Pomorie. W całym Słonecznym Brzegu położonych jest 120 hoteli. Słoneczny Brzeg posiada także dobrze rozwiniętą infrastrukturę rozrywkową od małych kawiarni, poprzez restauracje po puby, knajpki i dyskoteki. Piaszczysta plaża położona tuż przy miejscowości ciągnie się przez 8 km, plaża ma szerokość 100 m, okraszona jest wydmami z jednej a błękitnym, ciepłym morzem z drugiej. Dla najmłodszych na pewno nie zabraknie miejsca na jednym z tutejszych placów zabaw, których jest tu mnóstwo. Dzieci na pewno będą zachwycone długą, płytką i szeroką plażą oraz tutejszymi salonami gier. W mieście znajduje się także centrum handlowe oraz duży bazar – gdzie znajdziemy lokalne produkty, takie jak bułgarskie wina, pamiątki, przysmaki itp. Na koniec trzeba też wspomnieć, że Słoneczny Brzeg dostał specjalną nagrodę Błękitnej Flagi za wyjątkowe dbanie o czystość plaż.