Złote Piaski

Złote Piaski w bułgarii Miejscowość znajduje się w północnej części czarnomorskiego wybrzeża. Niegdyś Bułgaria była w niewoli tureckiej, wtedy nosiła nazwę Kazankum. Oznaczało to długie plaże. W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku Złote Piaski były jeszcze nie zamieszkane. Budowę kurortu rozpoczęto w roku 1957, a już dwadzieścia lat później miejscowość zasłynęła jako bardzo popularny kurort w Bułgarii.

W miejscowości organizowane są wystawy bułgarskich artystów, dodatkowo prowadzone są kursy języka bułgarskiego, pieśni i tańców folklorystycznych oraz można zobaczyć rewię mody awangardowej. Co więcej można wsiąść udział w miejscowych konkursach piękności. Do dyspozycji gości są także ruletki, poker- maszyny, black jack i inne gry losowe. Także znajdziemy bowling oraz strzelnicę. Kurort organizuje dla dzieci wiele sportowych wyścigów, gier i innych zajęć, takich jak np. dyskoteki czy spotkania z bohaterami lalkowych show. Znajduje się tu kilka balneologicznych i fitness centrów, gdzie proponuje się ponad 100 rodzajów różnych usług medycznych. Co więcej istnieją cztery źródła mineralne, które są wykorzystywane do zabiegów odnowy biologicznej. Warto udać się do pobliskiego parku wodnego Aquapolis.

Udając się do Złotych Piasków możemy wziąć udział w Międzynarodowym Warneńskim Festiwalu. Zalicza się do niego operę, balet, teatr, muzykę jazzową oraz folklor. Odbywają się dodatkowo miejscowe festiwale filmowe.