Zagrzeb – stolica Chorwacji

Zagrzeb to największe miasto będące jednocześnie stolicą Chorwacji, które przyciąga corocznie miliony turystów nie tylko z Europy, ale i całego świata. Zabudowa miasta jest niezwykle tradycyjna i zbliżoną do innych środkowo-europejskich stolic, miasto posiada imponującą architekturę i brukowane uliczki.

W mieście nie brakuje więc licznych atrakcji wartych zobaczenia. Nasza wędrówka po stolicy Chorwacji rozpoczynakościół w zagrzebiu się w Centrum Informacji Turystycznej w Zagrzebiu, a następnie podąża przez jedną z dzielnic tzw.: Górnym Mieście, gdzie mamy możliwość zobaczyć wspaniały rynek, katedrę, kościół Świętego Marka, oraz wspaniały widok na miasto z rozpościerający się wieży Lotrscak.

Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić jest Park Krajobrazowy Medvednica. Równie wspaniałych widoków uświadczymy w położonym niedaleko najwyższym szczycie tej okolicy – Sljeme mierzący ponad 1000 m nad poziomem morza. Na szczyt można dostać się kolejką linową. W zimie, można również pojeździć tutaj na nartach.

Będąc w Zagrzebiu musimy zobaczyć również Samobor jest to bowiem kolejny popularny cel wycieczkowy. Zobaczysz tu liczne brukowane uliczki oraz posmakujesz tmuzeum w zagrzebiuutejszych specjałów jak kremsnita (custard pie). Możesz również odwiedzić zabytkowy główny plac i malownicze widoki nad rzeką określana mianem Małej Wenecji. Warto zobaczyć pobliski Zumberak.

Co do kwestii dotyczących zakwaterowania nie będziesz mieć z nimi żądnego problemu – do wyboru są bowiem luksusowe hotele liczne prywatne kwatery w centrum nie brak ponadto licznych restauracji i barów.