Półwysep Samana

Cayo LevantadoPółwysep Samana jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Dominikanie. Piękne piaszczyste plaże, lasy palmowe, góry i przepiękne widoki otaczające półwysep tworzą w tym miejscu uczucie harmonii oraz spokoju.

Wspaniałą atrakcja zatoki Samany są walenie, które co roku w grudniu wracają w to samo miejsce by połączyć się w pary i wydać potomstwo. Cayo Levatado to mała, rajska wysepka, która również nazywana jest „Bacardi Island”, ze względu na reklamowany na niej rum. El Limon to mała wieś, gdzie chętnie ogląda się piękno przyrody oraz można wykąpać się w czystych wodach wodospadu. Pięknym miejscem na spędzenie przyjemnego wypoczynku jest Playa Rincon, przejrzyście czysta woda, w której nie zanurkować, szałasy, gdzie można zjeść świeżo upieczona rybkę oaz niczym nie zakłócony krajobraz stwarzają, iż miejsce jest cudownie urocze.

Innym równie wygodnym miejscem do wypoczynku jest Las Terrenas. Znajdują się tu liczne hotele, restauracje, które oferują wiele dogodnych możliwości spędzenia czasu i odpoczynku.

Park Narodowy Los Haitises zaprasza do poznawania pradawnych mieszkańców wyspy. Pełno tu jaskiń,które w dawnych czasach były miejscem ceremonii religijnych i świąt. Park to również rezerwat fauny i flory Los Haitises. Można tu spotkać wiele rodzajów ptaków jak na przykład pelikany, ibisy czy papugi, a także bogatej roślinności tropikalnej, jak: lilie wodne, orchidee, agawy czy licznych pnączy. Jednak by odkryć prawdziwość tego miejsca należy wybrać się do niego samemu.