Santo Domingo – stolica Dominikany

Santo Domingo centrum miastaSanto Domingo to zarówno stolica Dominikany oraz jej główmy port. Najstarsze miasto Nowego Świata. Stolica Dominikany została założona przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomego.

W mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc i wspaniałych rozrywek. Warto przyjrzeć się tajemniczym grotom Los Tres Ojos, lub zajrzeć do Ogrodu botanicznego, gdzie można podziwiać piękną tropikalną oraz wodną roślinność Dominikany. Największe emocje budzi jednak niesamowite Akwarium, gdzie można oglądać ponad 3000 różnorodnych ryb i innych stworzeń, z różnych gatunków. Ulubionym i odpowiednim miejscem do zabaw dla dzieci jest Park Infanti.

W Santo Domingo można znaleźć również mnóstwo interesujących budowli, jak na przykład: Fortaleza Ozama, czyli najstarszy budynek woskowy; Pantenon Narodowy, gdzie znajdują się groby bohaterów narodowych; najbardziej elegancki kościół w stolicy Kościół Klasztoru Dominikanów; kolejnym interesującym punktem jest Parque Colon (Park Kolumba), tutaj również stoi pomnik z brązu na cześć Krzysztofa Kolumba. Prochy odkrywcy Nowego Świata oraz ważne dokumenty i przedmioty z czasów kolonialnych umieszczone są w ogromnym mauzoleum (latarni morskiej) Faro de Colon. Latania co nocy rzuca światło na niebo w kształcie krzyża.

Santo Domingo to miasto, w którym gołym okiem widać krzyżującą się biedę i bogactwo, brudne, zaniedbane domy oraz piękne i ogromne wille. Ze względu na dość licznie przybywających turystów jest tam wiele kafejek, barów i restauracji. W dzielnicy Zona Colonial znajdują się eleganckie i bardzo drogie sklepy.