Wybrzeże północne Dominikany

Playa_GrandeWybrzeże północne znane również jako „Bursztynowe Wybrzeże”, ze względu na duże znaleziska bursztynu, rozciąga się od Monte Cristi do Samany.

Najlepszym miejscem do windsurfingu jest ośrodek wypoczynkowy Cabarete. Jest tam kilka szkół do nauki tegoż sportu oraz sklepów i wypożyczalni sprzętu. Odbywają się tu międzynarodowe zawody windsurfingu. Cabaete oferuje wiele innych ciekawych rozrywek, nie koniecznie związanych z tą dyscyplina sportu. Turyści znajda tu wiele barów i restauracji oraz hoteli, które organizują wiele interesujących zabaw.

Jednym z najgorętszych regionów na wybrzeżu północnym jest Monte Cristi. Jest to obszar, gdzie można napotkać się na taka roślinność jak kaktusy oraz mnóstwo dzikich plaż. Funkcjonuje przede wszystkim z rybołówstwa i produkcji soli.

Idealnym miejscem do wypoczynku jest Playa Grande, przepiękny obszar otoczony cudowną roślinnością gór. Piękne plaże, rafy koralowe, urokliwe alejki oraz wspaniale wyposażone hotele, to nie banalne atuty tego miejsca. Playa Grande oferuje niezapomniane wrażenia, każdemu urlopowiczowi. Znajduje się tu jedno z najpiękniejszych Pol golfowych na świecie. Playa Dorada Plaza to centrum handlowe, gdzie można załatwić dosłownie wszystko; znajdują się tam różnorodne wypożyczalnie (samochodów, motocykli itp), bary, restauracje i dyskoteki, a także można zapisać się na kurs tańca lub nurkowania.

Puerto Plata (srebrny port) to kolejny warty uwagi region północnej Dominikany. Miasto co roku odwiedzane jest przez masy turystów, którzy chcą zobaczyć piękne białe plaże w otoczeniu palm. Miasto uważane jest za najpiękniejsze w Republice. Posiada ono wiele ciekawych atrakcji jak np. kolejka linowa na górę Isabel de Torres, gdzie można podziwiać cudowne widoki na miasto i okolice. Na szczycie góry znajduje się park botaniczny oraz olbrzymia statua Chrystusa na wzorowana na tej z Rio de Janeiro. Kolejna wspaniałą rozrywka może być Aquapark czy Muzeum bursztynu lub Fabryka rumu Brutal, z której Dominikańczycy są szczególnie dumni.