Wybrzeże wschodnie Dominikany

Plaża BavaroWybrzeże Wschodnie (Wybrzeże Karaibskie) Dominikany to najpiękniejszy region w całym kraju. Jest tu spokój i cisza, gdyż nie jest ona tak masowo odwiedzany jak reszta części kraju. Urokliwość nadaje mu turkusowo niebieskie morze oraz przepiękne piaszczyste plaże, czyste, błękitne niebo oraz piękny krajobraz zielonych palm.

W Bavaro Beach znajduje się wiele resortów wypoczynkowych, które dostarczają turystom wiele rozrywek i miejsc noclegowych, w komfortowych warunkach. Najciekawsza atrakcja Bavaro Beach jest Manati Park, gdzie turyści mogą popływać z delfinami. Jednakże miejsce to nie cieszy się dobrą opinią wśród obrońców zwierząt.

Miasto Higüey jest obite wielu pielgrzymek, ze względu na cuda jakie zaczęły wydarzać się tam w XVI wieku. Najważniejszym i największym obiektem jest Katedra Nuestra Senora de Altagracia. Co roku mnóstwo pielgrzymów przybywa do tego miejsca, by oddać cześć patronce kraju.

Kolejnym obszarem wybrzeża wschodniego jest Punta Cana. Jest to chyba najcudowniejsze miejsce Dominikany, gdyż znajdują się tu przepiękne, białe i piaszczyste plaże, szafirowe wybrzeże z ciepłą wodą, palmami kokosowymi, które chronią od słońca oraz cudowny podwodny świat roślin i zwierząt. Miejsce oczarowują swym pięknem i naturalnością, zorganizowane jest ta by turysta mógł poczuć się jak w prawdziwym raju.

Wschodnia Dominikana kryje w sobie wiele cudownych miejsc. Wyspa Saona również się do nich zalicza. Rafa koralowa otacza całą wyspę, turkusowe wybrzeże zachęca do kąpieli a piękne piaszczyste plaże do leżakowania w pełnym słońcu. Wyspa dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, przechadzając się w głąb tropikalnej dżungli, dech w piersiach będzie zapierać nam niesamowita tropikalna roślinność, liany oraz pełno gatunków różnorodnych zwierząt.

Wakacje na wschodniej Dominikanie to prawdziwy raj i niezapomniane wrażenia.