Dahab

Dahab w egipcie

Położenie

Południowa część półwyspu Synaj nad Zatoką Akaba (Morze Czerwone).Ok 100 km na północ od Szarm El-szejk.
28°29′ N 34°30′ E

Najbliższe lotniska

Sharm el-Sheikh International Airport leży w odległości 100 km. Drugie po Kairze najbardziej ruchliwe lotnisko w Egipcie. Regularne połączenia do Kairu, Hurghady, Luxoru, Alexandrii. Regularne loty czarterowe do Londynu (Gatwick), Włoch, Niemiec, Irlandii, Szwajcarii i Polski.

Informacja turystyczna

Najbliższym punktem informacji turystycznej jest Tourist Office w Sharm El-Sheikh. Tel (069) 600 170

Zabytki

W pobliżu Dahab znajduje się Rezerwat Ras Abu Dżallum. Na 30-kilometrowym odcinku rezerwatu, znajdują się trzy plaże z możliwością zejścia do miejsc nurkowania Nakb Szanin, Ras Abu Dżallum i Ras al-Mamla gdzie urzekną nas piękne rafy koralowe, dodatkowo ogromna ilość koralowców oraz ryb. Na terenie rezerwatu znajduje się rozsławiony przez nurków Blue Hole oraz Cynon.

Rezerwat Dahab- jest to rezerwat morski Morza Czerwonego w Zatoce Akaba. Rozciąga się on od przylądka Ras Atantur,zachodnią granicą jest wybrzeże Morza Czerwonego. Rozciąga się ona na morzu wzdłuż wybrzeża na odcinku około 35 kilometrów.

Restauracje

W Dahab znajduje się mnóstwo lokali gastronomicznych oraz barów. Można tam dobrze zjeść, zrelaksować się przy widoku morza. Danie główne kosztuje w granicach do 40 PLN. Jeśli chodzi o owoce morza to koniecznie trzeba skosztować: krabów,homarów oraz ryb. Duże restauracje w Dahab: Al Capone, Aladdin Restaurant, Ali Baba Restaurant, Balma Beach Restaurant, Blue Beach Restaurant, Chillout Restaurant, Dai Pescatori – Cafe Italiano, El Fanar, Restauracje: Fish Restaurant, Mashraba Friend’s Restaurant, Green Valley Restaurant, Lakhbatita, Nesima Restaurant & Bar, Tota Restaurant & Dance Bar, Bary: Adam’s Bar, Crazy House , Nesima Restaurant & Bar, Rush, The Furry Cup, The Tree, Tota Restaurant & Dance Bar.