Wyspa Mykonos

Mykonos w grecji

Położenie

Część archipelagu Cyklad. Leży na Morzu Egejskim pomiędzy Naxos, Paros, Siros i Tinos.
37°27′ N 25°20′ E

Historia

Z odkryć archeologów wynika, że wyspę początkowo osiedlały plemiona jońskie. Niegdyś wyspa Mykonos była miejscem bitwy stoczonej pomiędzy Zeusem i gigantami. Jej nazwa pochodzi od imienia wnuka boga sztuki- Apolla. Za czasów starożytnych Mykonos była uznawana za jedną z kilku najbardziej rozwiniętych wysp Greckich na Morzu Egejskim.

Już w latach 50 na wyspę przylatywali turyści swoimi samolotami. Zapisała się jako wyspa ceniąca każdą kulturę, turyści czują się tu jak u siebie. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących rozrywki,wyspa ożywa nocą. Odznacza się także pięknymi, piaszczystymi plażami, gdzie woda jest krystaliczna. Panują znakomite warunki do windsurfingu. Jest to także miejsce, gdzie swoje rezydencje posiada wiele znanych gwiazd. Nie zdziwmy się gdy spotkamy którąś z nich w restauracji czy tawernie.

Najbliższe lotniska

Lotnisko krajowe w Mykonos. Leży w odległości 4 km od Chora – największego miasta na wyspie. Airport of Mykonos tel: 2289 0 22327

Kultura

Wyspa jest wspaniałym miejscem dla artystów. Znaleźć można wiele galerii w których znajdują się znakomite dzieła sztuki. Koniecznie trzeba zobaczyć Muzeum Archeologiczne, które usytuowane jest w miejskim porcie. Zauważyć tam można ceramikę, biżuterię, pomniki, figurki znalezione na wyspie Delos oraz grobowce z pobliskiej wyspy Rhenia. Warto udać się do Muzeum Folklorystycznego, które ukazuje tamtejszą sztukę rzemieślniczą do której można zaliczyć meble,ikony,zdjęcia oraz instrumenty.

Kolejnym miejscem podczas naszego zwiedzania powinno stać się Muzeum Morza Egejskiego. Ulokowane jest w samym środku miasta, tuż obok Tria Pigadia. W muzeum można zobaczyć kolekcje modeli statków od epoki minojskiej do końca XIX wieku. Do wystawy można także zaliczyć artefakty, które są związane z historią żeglarstwa w Mykonos.

Restauracje

Mykonos to niewątpliwie miejsce nocnych rozrywek, uznawane za najlepsze w całej Europie. Porównuje się wyspę z Ibizą oraz Rimmi. W klubach można usłyszeć jak grają światowej sławy DJe. Mykonos jest także znane jako miejsce gdzie znaleźć można wiele klubów dla gejów i lesbijek.

Na wyspie na pewno spędzimy czas w pełnym relaksie. Jest to miejsce pełne życia, mody oraz luksusu. Wyspa właśnie przeżywa swój renesans. Wspaniałe miejsce dla osób ceniących sobie dobrą rozrywkę,oferuje liczne imprezy. Dla turystów życie rozpoczyna się około godziny 16,ponieważ rano dopiero wracają z imprez.

Lokalne święta, festiwale

W sierpniu obchodzone są różne święta i odpusty.