Wyspa Thassos

ThassosWyspa Thassos, zwana także \”zieloną wyspą\”, usytuowana jest w odległości około 12 km od wybrzeży Macedonii i jest najdalej na północ położoną, zamieszkałą wyspą w Grecji. Thassos posiada mnóstwo lasów, piękne i piaszczyste plaże, malownicze zatoki i podwodne jaskinie. Ponadto wyspa Thassos poszczycić może się dużą liczbą ciekawych zabytków kultury antycznej. Można powiedzieć, że wyspa jest \”Grecją w pigułce\”.

Koniecznie należy odwiedzić klasztor Archanioła Michała, który jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religii chrześcijańskiej. Warto również zobaczyć teatr, pochodzący z okresu hellenistycznego w Limenas. Nie wolno także zapomnieć o słynnym akropolu oraz świątyni Ateny.

Ponadto wyspa Thassos stwarza doskonałe warunki dla amatorów sportów wodnych. Na plaży Paradise odbywają się spotkania surferów z całego świata. Można tutaj także wypożyczyć skutery i rowery wodne. Na Thassos można także nurkować w zatokach oraz podwodnych jaskiniach.

Najbardziej rozrywkowym miejscem na wyspie jest Limenas, stolica. Pełno tutaj malowniczych przystani rybackich. Limenas posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną, znaleźć można miejsca noclegowe o zróżnicowanym standardzie oraz doskonałą bazę gastronomiczną.