La Palma – wulkaniczna wyspa

wulkan_la_PalmaLa Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego wchodzącą w skład Kanarów. I mimo tego, że nie ma na niej zbyt wielu plaż, panuje na niej nieco chłodniejszy klimat i baza noclegowa jest niezbyt rozwinięta, to warto ją odwiedzić. Przede wszystkim jest godna polecenia amatorom pieszych wędrówek pragnących podziwiać cudowne krajobrazy mieniące się ogromną gamą barw (miedzy innymi zielenią drzew, czerwienią skał czy czernią zastygłej lawy) i wielbicielom kolarstwa górskiego, którzy przemierzając na rowerze strome, górskie zbocza, będą w swoim żywiole.

Nie przez przypadek. często też określa się ją mianem La Isla Bonita (piękna wyspa) między innymi ze względu na cudowną, miejscami dziką przyrodę i różnorodność gatunków zwierząt. Nie brakuje na niej niezwykłej roślinności, a poza tym jedną z jej atrakcji jest jaskinia Cueva Bonita i wulkan Tenequia znajdujące się na terenie Parque Nacional de la Caldera de Taburiente, którego znaczną część tworzy masywny krater wulkaniczny.

Warto też zwiedzić stolicę wyspy – Santa Cruz de la Palma, którą zachwycał się sam Krzysztof Kolumb. O jej uroku decydują głownie malownicze uliczki, pełne werand, balkonów, które prezentują się przepięknie, zwłaszcza nocą przy świetle księżyca. Poza tym obowiązkowo trzeba odwiedzić zabytkowy, piętnastowieczny kościół Iglesia el Salvador, który zachwyca swą architekturą. Natomiast dla wielbicieli ciekawych historii z zamierzchłych czasów warto zaprosić do muzeum historyczno-morskiego, które co ciekawe, znajduje się w żaglowcu. Poza tym wyspę konieczne musza odwiedzić miłośnicy ciał niebieskich, gdyż słynie ona z obserwatoriów, a najbardziej znanym na  świecie jest to zbudowane na najwyższym punkcie miasta – Roque de los Muchachos, który mierzy 2426 m n.p.m. Znaniem wielu znawców jest to idealny, a może i najlepszy punkt obserwacyjny na świecie.

Na koniec warto podkreślić, ze La Palma jest wspaniałą alternatywą odpoczynku dla tych, którzy mają już dosyć zgiełku panującego w wielkich kurortach turystycznych. To miejsce jest gwarancją spokoju, mile spędzonego czasu i niezapomnianych wrażeń.