Santa Cruz de Tenerife – stolica Teneryfy

wyspa_santa_CruzWybierając się na Wyspy Kanaryjskie, nie musisz podróżować samolotem, warto zdecydować się na podróż promem, która zapewni Ci niesamowite wrażenia i piękne widoki, i mimo tego, że może trwać ona nawet 30 godzin, nie będziesz  żałował swojej decyzji.

Niesamowita przygoda może rozpocząć się w Hiszpanii w porcie Kadyks, a swój koniec mieć w przystani Santa Cruz de Teneryfie, która zajmuje się głównie obsługą przewozów pasażerskich.

Warto podkreślić, że port ma ogromne znaczenie, gdyż jest w centrum komunikacji pomiędzy Europą, Afryką i obiema Amerykami, przyjmuje wycieczki z turystami różnych narodowości, a poza tym zapewnia przepływ informacji pomiędzy wyspami a Hiszpanią.

Trzeba dodać, że odbywają się w nim często imprezy kulturalne, a więc jest miejscem, które na okrągło tętni życiem i gwarantuje dobrą zabawę. Dobrze rozwinięta jest także sieć gastronomiczna, a więc możemy w licznych restauracjach czy barach spróbować regionalnej kuchni i zachwycać się jej wyszukanym smakiem. Bez problemu także zakupimy wspaniałe pamiątki, które będą przypominać nam o niezwykłych chwilach spędzonych na wyspach, a także mogą stanowić doskonały prezent dla najbliższych.

Turyści często także spacerują przepiękną promenadą, obserwując przepiękne widoki, a także przyglądają się odprawie statków, gdyż praca marynarzy jest niezmiernie ciekawa. Jest to niemała atrakcja dla najmłodszych, którzy z wielkim przejęciem obserwują żaglowce i często robią sobie na ich tle pamiątkowe zdjęcia.

Istnieje także możliwość wypożyczenia jachtów, a więc wielbiciele żeglowania i morskich podróży mogą także realizować swoje pasje, podróżując wodnym szlakiem, podziwiać niezwykłą faunę i florę.

Jak widać, na Wyspach kanaryjskich nie brakuje atrakcji, a z pewnością do nich należy Port Santa Cruz de Tenerife, który koniecznie trzeba zobaczyć. Jest to niepowtarzalne miejsce, które posiada swój klimat.