Andros – największa wyspa na Bahamach

Andros mapa bahamówAndros jest największą wyspą z archipelagu wysp Bahama. W rzeczywistości Andros to grupa wysp, z czego największą jest North Andros. W większej części Andros jest niezamieszkałą wyspą. Charakteryzuje ją przede wszystkim to że na w północnej, południowej i centralnej części wyspy znajduje się lotnisko.

Turystyka jest tu bardziej prywatna. W ofercie znajdują się: nurkowanie z rurką oraz z butla gazową. Można tu też znaleźć filetowane ryby. Słynny i rozległy system Blue Hole oferuje ekologiczną turystykę dla poszukiwaczy przygód. Znaleźć tu można gatunek nocnych ryb, którego nie ma nigdzie indziej na świecie. Na Andros odbywa się wspaniały festiwal krabów oraz regaty. Andros znana jest z tego iż znajduje się tu trzecia co do długości bariera koralowa na świecie.

Wyspa jest wiecznie zielona, co sprawia, iż jest szczególnie urocza. Jest znakomitym miejscem, gdzie jest wiele możliwości agroturystycznych oraz środowiskowych. Wyspę bardzo łatwo można zobaczyć z Florydy oraz stolicy Bahamów – Nassau, ponieważ miejsca te leżą bardzo blisko siebie.