Bahamy – podstawowe informacje

Bahamy wczasyBahamy to państwo znajdujące się w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich, na oceanie Atlantyckim. Charakteryzują się oryginalnymi warunkami naturalnymi, do których można zaliczyć min. powierzchnię nizinną wysp. W skład Bahamów wchodzą min. Andros, Wielka Inagua, Wielkie Abaco oraz Wielka Bahama. Wszystkie zbudowane są głównie z wapieni koralowych i brak na nich rzek powierzchniowych, zatem są to wyspy zamknięte. Klimat jest bardzo korzystny dla turystów, gdyż nie jest zbyt gorący, ani zbyt wilgotny, co gwarantuje nam położenie zwrotnikowe. Jednak należy strzeż si licznych cyklonów w porze letniej. Nie brakuje tutaj lasów zwrotnikowych sprzyjających rajskiej atmosferze oraz sawann. Warto wybrać się także na lasy namorzynowe, które wyglądają przepięknie. Można także zobaczyć liczne gatunki dziwnych i interesujących ptaków.

Początkowo zamieszkiwali tu Indianie, dlatego sztuka tego kraju jest oparta główni na ich życiu i wierzeniach. Jednak później została skolonizowana przez Wielką Brytanię. Obecnie jest to w pełni niepodległy kraj, jednak Wielka Brytania ma tu swoją bazę wojskową, natomiast Stany Zjednoczone stację kontroli lotów kosmicznych. W latach 70. XX wieku Bahamy zaczęły propagować politykę amerykańską, później jednak stosunki obu krajów stały się dość chłodne, gdyż Stany Zjednoczone wykryły dość dużą sferę przemytu narkotyków na wyspach, w którą zamieszany była również rząd. Jeśli chodzi o kulturę kraju, to warto zwrócić uwagę na muzykę ludową opartą na indiańskich wzorcach, jednak po części zaczerpniętą także z wzorców murzyńskich. Wykorzystywano tu naturalne instrumenty w formie muszli Istotną rolę odegrało rzemiosło artystyczne, takie jak tkactwo, wyrób przedmiotów użytku codziennego oraz biżuterii.

Doskonałe położenie wysp na Karaibach gwarantuje rozwój turystyki, która kwitnie tu od wielu lat. Bahamy znane są na całym świcie, pomimo że to małe wyspy, jednak szybko wypracowały sobie prawidłowo działającą turystykę, dlatego zdołały się wybić, początkowo oferując jedynie warunki naturalne. Nie sposób ominąć tu najważniejszy i największy kurort znajdujący się a wyspie Wielka Bahama, co widać po otoczonej jachtami plaży. Jest to jednak miejsce dla najzamożniejszych. Liczne ośrodki, choć mniejsze można znaleźć min. na wyspach New Providence, Wielka Bahama oraz Eleuthera. Dojazd do nich gwarantuje dobrze rozwinięta sieć infrastruktury. Najważniejszą ofertą jest przede wszystkim świeże, czyste powietrze, bujna egzotyczna przyroda oraz możliwość uprawiania licznych sportów wodnych. Ciepłe wody Atlantyku dają nam także możliwość skorzystania z oferty nurkowania, gdzie istnieje wiele szkół, które nas tego nauczą profesjonalnie krok po kroku. Każdy z nas może skorzystać z oferty spędzenia wakacji na wyspach Bahama. Najdroższy jest tu sam dojazd, reszta nie jest aż taka zła. Najważniejszych atutem są niesamowite walory naturalne, czyste piaszczyste plaże, możliwość korzystania ze słońca cały dzień, leżenia na plaży spijając zimne drinki.