Bermudy

bermudy-lotniskoJedną z wysp, które należą do kolonii Wielkiej Brytanii ą oczywiście Bermudy. Zostały odkryte dopiero w wieku XVI. Cech charakterystyczną tego obszaru jest jego bardzo nizinne położenie, dlatego też po części jest ona zagrożona zalaniem pod wpływem ocieplenia klimatu. Całe państwo składające się z siedmiu wysp głównych i 160 wysepek znajduje się na oceanie Atlantyckim w odległości ponad 1000 kilometrów od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Mają one rozwiniętą linię brzegową, dzięki czemu mają liczne zatoki oraz półwyspy, które dodatkowo uatrakcyjniają cały kraj. Można tu spotkać zarówno plaża piaszczyste, jak i kamieniste, a także klifowe. Składają się zarówno z wypiętrzeń wulkanicznych, jak i wysp składających się z wapieni.
Najczęściej ludzie przyjeżdżają tu, ponieważ chcą korzystać z plaż, wód oceanu i naturalnej przyrody. Jednak znajdują się tu liczne zabytki, szczególnie pochodzące jeszcze z czasów kolonizacji wysp, których nie sposób ominąć. Najciekawszą wyspą pod tym względem jest wyspa St. George’s. Całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest ona połączeniem nowoczesnych białych domów z architekturą zabytkową, gdzie czołową budowlą jest słynny niedokończony kościół, gdzie stoją jedynie filary bez dachu. Miasta na tej wyspie charakteryzują się wąskimi uliczkami, których nie sposób ominąć. Kolejnym miejscem jest stolica wysp, czyli Hamilton, która znajduje się na wyspie Main Island.

Co ciekawe, jest ona połączona z mniejszymi okolicznymi wyspami przy pomocy mostów. Tu znajduje się tropikalna przyroda i najlepsze plaże całych Bermud. Można tu skorzystać min. z nurkowania oraz surfingu. Znajdują się tu także liczne pola golfowe. Zwiedzanie wysp najlepiej poleca się poprzez jazdę motorem, czy też rowerem. Jest to jeden z popularniejszych środków transportu. Ciekawostką jest także możliwość wędkowania oraz gry w tenisa. Jedną ze zjawisk, które powinniśmy pozna to muzyk Gombey, która jest połączeniem muzyki afrykańskiej i brytyjskiej. To bardzo energetyczna muzyka, a tancerze przebrani w kostiumy tańczą spontanicznie. Jest ona obecna szczególnie w trakcie świąt.
Wyspy przede wszystkim przyciągają turystów licznymi plażami piaszczystymi, które są idealnym miejscem do wylegiwania się. Jednak od nas zależy którą z tych 167 wysp wybierzemy. Jednak wiele z nich jest niezaludnionych i mają tylko kilka kilometrów kwadratowych. Jednym z piękniejszych miejsc przyrodniczych jest zatoka Jobson, która charakteryzuje się skalistą budową na tle piaszczystych plaż. Ciekawostką są także liczne forty, znajdujące się na wyspach, które są pozostałością po kolonizacji przez Wielką Brytanię. Warto także zobaczyć liczne katedry, które przypominają gotycki styl europejski. Oczywiście nie musimy się skupiać wyłącznie na większych wyspach, warto wybrać się w rejs, gdzie można po drodze zobaczyć całą krainę morską małych wysp. Każdy znajdzie tu także jedną ze swoich ulubionych rozrywek, gdyż samo zwiedzanie to nie wszystko. To świetne miejsce zarówno na wycieczkę z rodziną, jak i ze znajomymi, gdzie wszyscy będą na pewno świetnie się bawić.