Grand Bahama Island

Grand_bahamaGrand Bahama Island (Wielka Bahama) należy do archipelagu wysp Bahama. Mimo iż nazwa wskazuje Grand Bahama nie jest największą wyspą archipelagu, jest nią Andros.

Na wyspie znajduje się drugie co do wielkości miasto Bahamów, Freeport, znane również jako Lucaya. Miasto bardzo szybko się rozwija i jest bardziej kosmopolityczne niż wyrafinowane miasto Nassau. Freeport jest rajem dla sportowców, znajduje się tam wiele kortów tenisowych, pól golfowych, szkółek nurkowania oraz innych związanych z wędkarstwem. Miasto jest całkowicie otwarte na turystów, jest wspaniałym miejscem na fantastyczne wakacje. Ludzie są tam bardzo przyjaźni i gościnni. Plaże i drogi są piękne i czyste, ceny w hotelach są bardzo rozsądne. Wart polecenia jest resort Taino Beach, gdzie jest bardzo ładnie,czysto a obsługa jest bardzo miła i szybka. W Freeport znajdują się też dwa kasyna, między innymi: Isle of Capri Casinos, więc rozrywek nie brakuje.

Wyspę odwiedza rocznie bardzo dużo turystów. Warto się na nią wybrać i spędzić tam znakomity urlop. Oprócz pięknych plaży, znajdzie się tu wiele rozrywek, które umilą pobyt.