Najpiękniejsze plaże na Karaibach

RioachaRioacha

Miasteczko oferujące złote plaże, molo i morze Karaibskie! Spokojne miejsce z dala od turystów i turystyki. Szeroka uliczka wiedzie wzdłuż plaży, po drugiej stronie restauracyjki ? poza sezonem większość z nich zamknięta. Kilka hotelików oferuje nocleg w dość atrakcyjnych cenach. Plaża otoczona palmami, brak nachalnych sprzedawców. W morzu zgryźliwe ryby, woda bardzo mętna jak na Karaiby –  ale i tak lepsza 100 krotnie od plaży w Cartagenie. (Santa Elena nie widziałem więc nie mogę się zbytnio wypowiedzieć o Karaibskim przybrzeżu po stronie Kolumbijskiej).

La Playon

Złote piaski, kilka palm i czyste morze Karaibskie. prosta infrastruktura turystyczna ? kilka barów-budek oferuje posiłki w dość wysokich cenach. Stosunkowo łatwy dostęp z przystanku autobusowego, 10 minut drogi. Stąd odjeżdżają busy do Occumare, Marracay rzadziej taksówki do Maracaibo.

La Cata

Jedna z najpiękniejszych plaż tej części morza Karaibskiego. Złote piaski, lokalny port, palmy, leżaki do wynajęcia, brak infrastruktury turystycznej (kilka budek oferuje drinki i jedzenie po extra horrendalnych cenach). Trochę psuje widok kilkunastopiętrowy wieżowiec – apartament położony tuż przy plaży. Do Playa la Cata dostać można się taryfą(4Blv, 0.9$) lub busem (3Blv, 0.7$) z placu w centrum La Playon.  Wyjazd z plaży graniczy z cudem lub wymaga sporo cierpliwości.