New Providence – stolica Bahamów

Bahamy są wyspiarskim państwem na Oceanie Atlantyckim. Główne wyspy Bahamów to: New Providence,Wielka Bahama oraz Andros. Stolicą państwa
jest miasto Nassau. Główne miasta to: Freeport, Rock Sound i Matthew Town.

Bahamy sa bardzo religijnym krajem, znajduje się tu bardzo dużo świątyń. Podstawa kuchni Bahamskiej są ryby i owoce morza. Mieszkańcy potrafią przyrządzić te pyszności na bardzo wiele sposobów, a każda potrawa zdaje się być wyjątkowa. Pogoda na wyspach przez cały rok jest bardzo ładna, co sprawia, iż wyspy są bardzo często odwiedzane przez turystów.

Podstawą gospodarki kraju jest turystyka. Turyści przyjeżdżają tu z różnych części świata. Jest to prawdziwy raj z cudowną błękitną wodą, złocistymi plażami, egzotyczną roślinnością, kolorowymi rafami oraz wspaniałą kolonialną architekturą połączoną z nowoczesnymi hotelami. Bahamy są niesamowitym miejscem, gdzie warto spędzić swój wakacyjny wypoczynek. Panują tu świetne warunki do uprawiania przeróżnych sportów wodnych.

Luksusowe hotele zapewniają najlepsza obsługę oraz wspaniałe jedzenie. Na wyspach znajdzie się kasyna, dyskoteki, kluby oraz ekskluzywne restauracje, jaki i zwykłe, małe knajpki.

New Providence jest wyspą z archipelagu wysp Bahama. Jest najbardziej zaludniona wyspą, gdzie znajduje się stolica kraju, najważniejsze miasto,
port lotniczy i morski zarazem- Nassau. Turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta, ludzie przyjeżdżają tu z różnych części świata by odpocząć i poznać kulturę Bahamów.

Nassau, niegdyś ostoja piratów, obecnie bardzo nowoczesne miasto, gdzie znajdują się główne centra kultury i polityki. Miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów, przede wszystkim z powodu jej znakomitych kasyn. Dla mieszkańców, wyspa jest głownie centrum ekonomicznym. Z pewnością jest to siedziba biznesu. Pełno tu banków, drugi największy okręg przemysłowy w kraju. Turystyka odgrywa tu bardzo wielką rolę, mieszkańcy starają się sprzedawać gościom jak najwięcej pamiątek. Można tu znaleźć wiele kurortów turystycznych oraz ciekawych rozrywek.

Nassau połączone jest mostem z niewielką wysepką, Paradise Island, gdzie pełno kasyn, restauracji, hoteli i rozrywki. Jest tu mnóstwo rzeczy, które trzeba zobaczyć, wspaniałe panoramy oraz okazji do znakomitej zabawy i uprawiania sportów, w szczególności wodnych.