Cancun

Cancun meksykCancun to jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów, które leży w Meksyku, a dokładniej na wybrzeżu, nad morzem Karaibskim. Jednak historia miejscowości jest krótka, bowiem miasto liczy sobie niewiele ponad 50 lat, dlatego na pewno nie znajdziemy tu żadnych zabytków świadczących o kulturze i rozwoju danego miejsca. Głównym celem było wybudowanie miejscowości, która będzie centrum wypoczynkowym dla turytów. Kolejnym celem było oddzielenie strefy hotelowej od mieszkalnej, zwykłych dzielnic. Zbudowane także lotnisko, które pozwoliło na lepszy przepływ turystów. Pierwszy hotel otwarto 35 lat temu, a zainteresowanie tym miejscem wciąż rośnie. Obsługa jest tu wyszkolona i mówi po angielsku, a my możemy płacić tu także dolarem amerykańskim. Dodatkowym atutem jest piękne położenie miasta nad morzem Karaibskim i liczne wyspy i wysepki ma morzu.

Cancun to bardzo żywe miasto i przyjazne, do którego ludzie często wracają. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zwykłe miasto, jednak wcale tak nie jest. Można powiedzieć, że nazwa Cancun wiąże się zarówno z miastem, jak i okolicznymi wyspami. Turyści wolą Cancun n wodzie, który połączony został z miastem specjalnymi mostami. Na wyspie nie sposób się zgubić, choć domy nie mają żadnych numerów. Wysp jest wąska i długa, a znajduje się tu tylko jedna główna ulica. Nie ma tu też centrum informacyjnego, jednak nie powinno nas to martwić. Istnieją tu bowiem bura podróży, które z pewnością udzielą nam korzystnych informacji, możemy porozmawiać z nimi bez problemu po angielsku. Mamy także możliwość wymiany waluty w pobliskim kantorze oraz pobrani pieniędzy z bankomatu. Na południe od dzielnicy, która została poświęcona turystom znajduje się muzeum, gdzie można zobaczyć cenne zbiory sztuki szczególnie z czasów istnienia Majów oraz innych ciekawych cywilizacji, które przez wieku tędy przemierzały, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Turyści bardzo często korzystają także a parku wodnego, będącego świetną atrakcją. Zorganizowano tu min. basen, w którym pływają delfiny, a my możemy to zrobić razem z nimi.

Jednak przyjazd tutaj nie miałby żadnego sensu, gdyby nie liczne piaszczyste plaże, z których możemy korzystać do woli. Można spróbować surfingu, do czego panują tu świetne warunki. Jednak należy pamiętać, aby sprawdzić, na których plażach ta forma rozrywki jest dozwolona. Znajdą tu dla siebie także amatorzy nurkowania. Może to być połączone z rejsem wzdłuż wybrzeża. Rejsy takie są urozmaicone dzięki dnu ze szkła, które sprawia, że nie musimy nurkować, aby zobaczyć głębię morza Karaibskiego. Również nocą życie na Cancun tętni. Nie brakuje tu licznych barów i klubów nocnych, gdzie można świetnie się bawić do białego rana. Nie brakuje także licznych restauracji, w których można zjeść wspaniały posiłek. Wszystko to sprawia, że miejsce to jest bardzo ciekawe i każdy będzie chciał tu na pewno przyjechać choć raz. Jest to istny raj, który daj nam możliwość skorzystania z licznych atrakcji, dzięki którym nie zapomnimy tego miejsca.