Bizerta

Bizerta w Tunezji Bizerta, to miasto i port leżący w północnej Tunezji, nad Morzem Śródziemnym, przy ujściu kanału łączącego jezioro Bizerta z morzem. Około 114,4 tys. mieszkańców, położone 65 km od Tunisu.

Miasto leży na terenie pagórkowatym, na tak zwanym Wybrzeżu Koralowym. Położenie sprawia, iż Bizerta posiada inną, niż południowe miasta, atmosferę i nieco chłodniejszy klimat.

Wcześniej w tym miejscu znajdowała się osada fenicka, kolejno rzymskie miasto Hippo Zarytus (Diarrhytus), w 661 roku zajęte przez Arabów. W mieście warto odwiedzić stare miasto z kasbą. wielki meczet, fort pochodzący z XVI w. dzielnicę andaluzyjską oraz cmentarz muzułmański Sidi Salem.

Spacerując po mieście można znaleźć ślady burzliwej historii Bizerty. Oryginalna arabska architektura, nowoczesne centrum wybudowane przez Francuzów, mury obronne kazby i fortu hiszpańskiego tworzą bardzo interesującą mieszaninę stylów. Na północ od miasta ciągną się plaże, wzdłuż których powstało wiele przytulnych hoteli.

Bizerta jest polecana turystom, którzy przedkładają lokalny koloryt, zielone otoczenie i sielankową atmosferę ponad standard hoteli. Region ten nie jest jeszcze nazbyt popularny wśród nich, dzięki czemu zachował niepowtarzalny, tunezyjski urok.

Malownicza okolica sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom. Wypożyczalnie rowerów znajdują się w wielu miejscach. Warto wybrać się w Góry Krumiri lub nad jeziora i rezerwatu przyrody Aszkal. W hotelach zlokalizowane są baseny dla gości.

Hotele w Bizerta:
Corniche Palace, Corniche Hotel, Bizerta Resort