Incekum – turecki kurort

incekum w turcji Incekum znajduje się 98 kilometrów od lotniska w Antalyi. W kurorcie znajduje się piękna, pomarańczowa piaszczysta plaża rozciągająca się na długości ok. 1,5 km, która należy do najpiękniejszych na całym tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Właśnie dlatego jest to miejscowość tak popularna wśród starszych i młodszych wczasowiczów. Incekum jest otoczony malowniczym lasem sosnowym, który stanowi wspaniałą dekorację dla wielu hoteli w tym regionie. Nazwa Incekum oznacza „delikatny piasek”. Nazwa ta pochodzi od otoczonej przez rafy, skały i zielone wzgórza długiej i piaszczystej plaży. Incekum rozciąga się między Side i Alanyą około 40 km wzdłuż plaży. Liczne małe miejscowości, w których dominuje głównie rolnictwo (większość rolników żyje z uprawy bananów) zmieniają się w ośrodki wczasowe.

Dziś roi się tu od rozmaitych wypoczynkowo rekreacyjnych ośrodków, które zapewniają wiele sportowych i folklorystycznych atrakcji. Incekum to nowoczesne hotele i infrastruktura turystyczna oraz piękna piaszczysta plaża.

Dzięki czystej wodzie i odpowiedniej głębokosci można uprawiać tu różnorodne sporty wodne m.in. pływanie, windsurfing i nurkowanie. Na odważnych czeka rafting w dolinach górskich rzek Dimçayı i Köprüçay.