Los Roques

Los Roques w wenezueli Położony około 166 km na północ od Maiquetii Archipelag Los Roques jest jednym z najczęściej wybieranych regionów na wakacje w Wenezueli. Wszystko za sprawą przepięknej pogody, nieskazitelnie białych i czystych plaż oraz rajskiej atmosfery. Archipelag składa się z 40 wysp i ponad 300 wysp, które pojawią się przy okazji przypływów. W roku 1972 utworzono tutaj park narodowy, który jest jednym z największych morskich rezerwatów na Morzu Karaibskim.

Jak już wspomnieliśmy, wyspy te są częstym celem wakacyjnych wycieczek. Nietrudno się domyślić, ze napływ turystów, rozwój infrastruktury itd. ma ogromny wpływ na spokojne życie rybaków zamieszkujących Archipelag Los Roques. Na szczęście napływ ten jest ograniczony przez trudny dostęp na wyspy z lądu oraz przez utworzenie parku narodowego, gdyby nie to, już dawno zostałaby zburzona harmonia oraz spokój, który tutaj cały czas panuje.

Wędkarstwo

Archipelag Los Roques jest wręcz idealny do uprawiania wędkarstwa. Okoliczne wody uznane są za najlepsze do łowienia między innymi sielawy, można też tu łatwo złowić lucjany oraz graniki. Nie bez powodu też miejscowa ludność utrzymuje się w dużej mierze właśnie z rybołówstwa.

Na Los Roques organizowane są specjalne wycieczki tylko w celach wędkarskich. Warto się o nie wypytać w miejscowych biurach podróży.

Informacje dla odwiedzających

Wyspy Los Roques są raczej drogie dla turystów. Największa wyspa, Gran Roque, ma zaledwie 3km długości i 1km szerokości, znajduje się na niej około 50 pensjonatów lub małych hoteli dla turystów. Jednodniowa wycieczka bez takich przyjemności jak nurkowanie, czy też wędkowanie to koszt około 150 USD.