Rancho Grande

Park-Henri-PittierRancho Grande położone jest w samym sercu Parku Henriego Pittiera i jest otoczone lasami deszczowymi. Zagospodarowano opuszczony, nigdy niedokończony hotel, stanowiący dziś bazę ornitologiczną, gdzie naukowcy i studenci agronomii mogą obserwować przyrodę. Ponad 650 gatunków ptaków jakie możemy zobaczyć w parku powoduje, że Rancho cieszy się dużą popularnością w środowisku biologów.

Parter i pierwsze piętro zagospodarowały różne gady i owady, można tam znaleźć niebezpieczne skorpiony, węże i nietoperze. Dopiero na ostatnim piętrze mieszczą się pokoje mieszkalne, kuchnia i kilka laboratoriów. Cena za nocleg, jeśli posiada się kartę studenta wynosi 20Blv(4$). Rancho nie oferuje posiłków, ani też pościeli do spania ? trzeba mieć śpiwór ze sobą. Niedaleko znajduje się wioska, gdzie można zakupić jakieś obiady. Bardzo przyjaźni są opiekunowie rancza ? część obsługi włada biegle angielskim. Uwaga! Rancho otwarte jest od 8 do 16.00 godziny. Od rancza odchodzą dwie ścieżki ? obie prowadzą w głąb tropikalnej puszczy. Wypożyczenie klucza do bramy kosztuje 5$. Można oczywiście uczestniczyć w projektach badawczych jakie się odbywają na terenie parku.

Z Rancho Grande złapiemy autobus do Occumare lub La Playon (12Bv, 1.5h) lub dotrzemy na stopa.

Marracay

Przystanek do/z Meridy i dalej Ciudad Bolivar, ale też miejsce wypadowe na Karaiby, parku Henri?ego Pittiera i w niemieckim stylu miasteczka Colonia Towar. Z dworca głównego odjeżdżają autobusy do centrum za około 1.5Bv. Do parku i dalej Occumare (plaże Playa la Plajon, Playa la Cata) dotrzemy za 12Bv(2.4$, 4h) lub taryfą (25Blv/5$, dzielona, 3.3h). Innym autobusem dotrzemy do Puerto de Colombia i La Victoria (droga do Colonia Towar), a także Caracas (La Bandera,  12-14Blv, 2.4$, 2h).

Jest to solidne miejsce na drobne zakupy, z tanim dostępem do szybkiego Internetu ? czego nie uświadczymy w małych wioskach wzdłuż morza Karaibskiego.