Najpiękniejsze wyspy Chorwacji

Wyspa RabChorwacja to kraj tysiąca wysp, które posiadają własną historię, tradycje oraz liczne atrakcje turystyczne. Korčula to chorwacka wyspa na Morzu Adriatyckim u wybrzeży południowej Dalmacji. Wyspa Brac jest trzecią co do wielkości wyspą należącą do Chorwacji, na której znajduje się bardzo popularna wśród turystów plaża żwirkowa Zlatni Rat. Wybierając się tutaj na wczasy, koniecznie trzeba odwiedzić malownicze miasteczko turystyczne Bol, które oferuje bogatą ofertę domków letniskowych oraz apartamentów wakacyjnych.  Kolejna piękna wyspa Chorwacji to Hvar, która jest najbardziej słoneczną oraz bardzo popularną wśród turystów wyspą. Stolicą wyspy jest miasteczko o tej samej nazwie na wschodnim wybrzezu. To urocze miasteczko portowe z licznymi kawiarniami, restauracjami oraz wspaniałymi obiektami noclegowymi.

Wyspa Krk jest jedną z najbardziej popularnych wysp śródziemnomorskich. Krk słynie z pięknych plaż, czystej, błękitnej wody oraz niepowtarzalnych krajobrazów. Wyspa Krk jest największa wyspą należącą do zatoki Kvarner.

Wyspa Hvar posiada powierzchnię 297,38 km², zas liczba jej mieszkańców wynosi około 11,5 tys. Hvar jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Wyspa swoją atrakcyjność zawdzęcza główie akwenowi Morza Adriatyckiego, które posiada piękne błękitne wody. Na wyspie znajdują się liczne domki letniskowe i apartamenty do wynajęcia w których każdy turysta poczuje się jak we własnym domu. Dzięki wynajętej kwaterze odpoczniesz a także zrelaksujesz się po dniu pełnym wrażeń, zwiedzania oraz kąpieli w morzu. Bardzo popularne jest wśród tutejszej ludności uprawa winnej latorośli, oliwek, fig oraz rybołustwo, dlatego aby poznać tutejszą kulturę najlepiej zaobserwować zachowania ludzi wśród codziennych czynności.

Wyspa Brač znajduje się na wybrzeżach Adriatyku. Jej powierzchnia wynosi 395,44 km², zaś liczba mieszkańców 14.000. Największą miejscowością na wyspie jest Supetar. Brač jest chętnie odwiedzana szczególnie przez miłośników nurkowania. Podczas sezonu śłońce świeci tu około 9-12 godzin, ponieważ wyspa położona jest w jednym z najbardziej słonecznych miejsc Adriatyku. Na wyspie znajdują się także liczne domki letniskowe i apartamenty do wynajęcia, dzięki którym spędzisz tu niezapomniany urlop.

Wyspa Ciovo położona jest w samym sercu Dalmacji, na zachód od Splitu i tylko 3 km od średniowiecznego miasta Trogir. Wyspa ta jest połączona z lądem mostem zwodzonym. Ta chorwacka wyspa oferuje swoim turystom połącznenie kultury, słońca i morza.

Wyspa Rab znajduje się na Morzu Adriatyckim i należy do bajecznie pięknej Chorwacji. Powierzchnia wyspy wynosi 86,12 km², zaś liczba ludności 9 480. Na wyspie znajdują się liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne.