Port Antonio – najpiękniejszy port Jamajki

Port Antonio zabytkiIstnieje wiele takich miejsc na kuli ziemskiej, które są omijane, zapomniane lub też kompletnie nieznane przez turystów. Sprowadza się to przede wszystkim do złego marketingu turystycznego, który nie działa zbyt dobrze, przez co ludzie nie mają możliwości poznać takiego pięknego miejsca, jakim jest Port Antonio. Jest to miasto znajdujące się na wyspie Jamajka i należącego do państwa o tej samej nazwie, a dokładniej w hrabstwie Surrey. Leży na północy wyspy, na wybrzeżu. Jest to trzecie co do wielkości miasto wyspy, a także port, punkt w pośrednictwie handlowaniem bananami, a także orzechami kokosowymi. Jest to także ważny ośrodek turystyczny, którego jednak nie wszyscy znają. Jednak po koniec XIX wieku nic nie zapowiadało, że Port Antonio zyska tak mocno na znaczeniu. Z początku zaczął się rozwijać pod względem handlu dzięki wymianie ze Stanami Zjednoczonymi.

Port Antonio to miasto o walorach głównie przyrodniczych ze względu na położenie geograficzne, ale także ciekawych zabytków kulturowych. Można zobaczyć tu wiele rajskich plaż, lecz kamienistych, które jest świetnym miejsce spacerowym dla turystów. Jedną z nich jest słynna Long Bay. Miasto słynie także z przyjaznej ludności, dlatego wiele osób chętnie tu powraca. Świat kręci się tu własnym, spokojnym rytmem, czego brakuje nam w Polsce. Mówi się, że jest to serce wyspy, gdzie można zobaczyć jak wygląda codzienność na Jamajce. Nie brakuje tu również licznych zabytków kultury kolonialnej. Port Antonio zwane jest także Błękitną Laguną, która stanowi piękną plażę z czystą, lazurową wodą, a takiego widoku nie można przegapić. To piękne miejsce potrafi zachwycić wieloma rzeczami, głównie związanymi z przyrodą. Nie znajdziesz tu na pewno licznych imprez i życia towarzyskiego, lecz odzyskasz spokój i ciszę potrzebną na przemyślenia. Bez problemu zatrzymasz się w tym miejscu w jednym z pobliskich hoteli wysokiej klasy.

Ciekawą plażą w Port Antonio jest Frenchman’s Cove, która proponuje parę oryginalnych atrakcji, Jedną z nich jest możliwość nurkowania z całym sprzętem,który można wypożyczyć w jednym z salonów i podziwiać podwodne rafy koralowe. Oprócz tego mamy także możliwość skorzystania tu z coraz modniejszego żeglarstwa, narciarstwa wodnego oraz windsurfingu. To na pewno sprawi, że cały pobyt w Port Antonio zrobi się jeszcze bardziej ciekawy. Bardzo piękny jest tu także Reach Falls, czyli przepiękny wodospad znajdujący się w samym sercu lasu równikowego. Każdy, kto wybierze się na także wycieczkę poczuje się jak w prawdziwej dżungli. Należy jednak uważać na niektóre gatunki ptaków chronionych. Z kolei Boston Beach to bardzo urodziwa plaża, na której można dobrze zjeść, ponieważ zlokalizowano przy niej wiele ciekawych restauracji, proponujących nam min. kuchnię z owocami morza. Istnieje także możliwość wykąpania się i leżenia długimi godzinami na plaży. Wszystko to sprawia, że Port Antonio staje się jednym z najatrakcyjniejszych miejscowości na całej Jamajce, dlatego warto się tu wybrać i spróbować tych wszystkich atrakcji.