Medina Alzahra

Medina Alzahra zabytki Niezwykle ciekawą wycieczką fakultatywną jest popołudniowa wycieczka do Medina Alzahra, połączona z fantastycznym pokazem typu światło i dźwięk, w czasie którego można w pigułce poznać 3000 lat historii Tunezji. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzenia tradycyjnej beduińskiej wioski. W czasie zwiedzania zobaczyć można pokazy ekwilibrystyki na koniach i tańce regionalne. Zapoznać się będzie można z niezwykle ciekawym obrzędem ślubnym, a także sposobem tradycyjnego wypieku chleba, który będzie można skosztować.

Przed pokazem serwowana jest również kolacja, gdzie królować będą narodowe potrawy tunezyjskie. W czasie jej trwania będzie można podziwiać występy folklorystyczne, charakterystyczne dla Tunezji, między innymi taniec brzucha, pokaz fakira czy narodowe tańce arabskie.

Ostatnim, za to najbardziej efektownym punktem wycieczki jest pokaz światło i dźwięk. Za pomocą połączenia nowoczesnej techniki z tradycyjnymi metodami gry aktorskiej podziwiać można oszałamiający spektakl, trwający prawie dwie godziny. Technologia laserowa, wielkie obrazy, muzyka, spektakularne fontanny zadziwią, a jednocześnie zachwycą widza. Na scenie pojawia się prawie stu aktorów, którzy przedstawiają kolejne okresy historii Tunezji. Dzięki polskim komentarzom przekaz będzie zrozumiały dla każdego, bo narracja jest prowadzona jednocześnie w kilku językach. Całość odbywa się w malowniczych murach Medina Alzahra, a turyści mogą liczyć na udogodnienia, takie jak wygodne, słomiane poduszki, na których można siedzieć w czasie trwania pokazu.