Riwiera Turecka

Riwiera Turecka jest obowiązkowym punktem, który odiwedzają wszyscy turyści spędzający wolny czas w Turcji. W tym kurorcie znajduje się dosłownie wszystko: piękne, piaszczyste plaże, liczne sklepy i bazary z różnorodnymi pamiątkowymi towarami. Na turystów czekają także bary, puby, restauracje i kluby, w których króluje nocne życie. Kurort poleca się w szczególności ludziom młodym i rozrywkowym, którym nie przeszkadza hałas i gwar, a którzy nastawieni są na aktywny wypoczynek. Wśród miejscowości najczęściej wybieranych przez podróżnych jest Alanya. Położona jest u podnóża skalistego półwyspu, 125 km na wschód od Antalyi. Historia Alanyi sięga 4000 lat p.n.e., kiedy jej nazwa brzmiała zgoła inaczej – Corasesium.

SONY DSCW Alanyi można zwiedzić najpopularniejszy zabytek – Czerwoną Wieżę z murami obronnymi. Miejscowość słynie z długich plaż rozciągniętych na wybrzeżu, wśród których najbardziej znana jest Plaża Kleopatry.
Kolejnym ośrodkiem wartym uwagi jest Okurcalar. Słynie z dużej ilości luksusowych obiektów hotelowych. Obagol z kolei, to niewielka wioska granicząca z Alanyą, która jest idealnym miejscem do wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój i lubiących otoczenie ekskluzywnego kurortu.

Riwiera Turecka obfituje w piękne plaże, ciepłą wodę i słoneczną pogodę. Miejsce to idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, jest też dobrą bazą wypadową w kierunku innych perełek nadmorskiej Turcji. W niedalekiej odległości od północy wyrastają pokaźne góry Taurus porośnięte drzewami eukaliptusa. Na turecką riwierę składa się wiele małych urokliwych wiosek, pomiędzy którymi ciągnie się zazwyczaj piaskowo żwirowa plaża. W tym rejonie znajdują się m.in. Belek – nowy luksusowy kurort turystyczny, zabytkowe Olympos i Phaselis. Pobliskie Side słynie z takich zabytków jak: Perge, Aspendos oraz wodospady Manavgat. Dużą atrakcją jest także Efez, po którego ulicach niespełna dwa tysiące lat temu stąpał sam św. Paweł. Do Riwiery Tureckiej należą także Kemer i Antalya.